W niektórych sytuacja lepszy będzie tańszy zamiennik w postaci minikoparki, lecz w niektórych – niezbędny stanie się wynajem większego sprzęt, który generuje większe koszty. Często przydatny i niezwykle potrzebny staje się sprzęt budowlany, którego jednorazowy zakup przyprawia o zawrót głowy. Usunąć nasz problem mogą w ten czas firmy świadczące usługi, jednak jak spośród tak dużego grona wybrać odpowiednią osobę i usługę dostosowaną do naszych potrzeb? Niektóre firmy pozbywają nas takiego problemu bo w swojej ofercie posiadają kompleksowe usługi. Wiele firm oferujących np. szamba betonowe ma do dyspozycji sprzęt do całościowego wykonania i montażu zbiorników.

Osoby, które wybrały szamba betonowego muszą pamiętać o zagospodarowaniu miejsca na posesji na ten zbiornik. Szamba betonowe muszą znajdować się w dostosowanej odległości od granic działki jak i od studni głębinowych. Wykonanie wykopu pod szamba betonowe nie jest zbyt łatwą sprawą, więc dużo lepiej wybrać takiego wykonawcę, który ma do dyspozycji odpowiedni do tego celu sprzęt a my nie będziemy musieli się martwić o montaż zbiornika.

szamba betonoweW przypadku robót ziemnych, które wskazane są do zagospodarowania terenu lub budowy nowego obiektu, takiego jak garaż czy dom, warto zwrócić uwagę na kilka niezbędnych czynników, jak na przykład wymiary gruntu czy odległość od miasta. Jeśli nasza powierzchnia nie ma więcej niż 2000 metrów kwadratowych, możemy wówczas wynająć minikoparkę, która będzie kosztowała mniej. Jej wartością jest również proekologiczność, gdyż nie spala dużej ilości paliwa. Co poniektóre mają w swoim zapleczu minikoparki , które są wyposażone w system ECO- odzyskiwania spalin. Minikoparka będzie również ciekawą alternatywą w przypadku prac nie przekraczających 10 godzin, dlatego, że cena za godzinę wynosi od 50 do 80 złotych. Warto pamiętać o bardzo ważnej rzeczy – nie dać się skusić na propozycję firmy proponującej system motogodzin, które stosują w przypadku usług minikoparki, koparki, jak i koparko-ładowarki , gdyż jest on bardzo zróżnicowany.  Uzależniony jest od obrotów silnika, cena godzinnej usługi może być nawet dwukrotnie podniesiony.

Podczas plantowania terenu i wywożenia ziemi, dobrze sprawdzi się koparko-ładowarka, która przełoży się na niższe koszty. Frontowa łyżką jest z pewnością załadować ziemię, wyrównać teren i później przygotować teren na przykład pod kostkę brukową. Tylna łyżka mianowicie spełnia zadanie tradycyjnej koparki, a więc z jej pomocą możemy wykopać chociażby kabel elektryczny. To niezwykle funkcjonalne i wszechstronne urządzenie, które sprawdzi się w trakcie różnego rodzaju pracach ziemnych.

Zanim dokonamy wyboru właściwej firmy, warto na początku przeanalizować zakres prac, które musimy wykonać, ponieważ łatwiej przyjdzie nam dokonać właściwego wyboru.

Zapisz