Podejmując się plantowania terenu i wywożenia ziemi, świetnie sprawdzi się koparko-ładowarka, która przełoży się na redukujące się koszty.  W większości przypadków przydatny i niezwykle potrzebny staje się sprzęt budowlany, którego jednorazowy zakup przyprawia o zawrót głowy. Zniwelować nasz problem mogą wtedy firmy świadczące usługi, jednak jak spośród tak ogromnego grona wybrać odpowiednią osobę i usługę dostosowaną do naszych potrzeb? Pewne firmy pozbywają nas takiego problemu dlatego, że w swojej ofercie prezentują kompleksowe usługi. Dużo firm wytwarzających np. szamba betonowe posiada sprzęt do kompleksowej produkcji i montażu zbiorników.

Osoby, które decydują się na zakup szamba betonowego muszą pamiętać o zagospodarowaniu miejsca na nieruchomości na ten zbiornik. Szamba betonowe muszą znajdować się w pewnej odległości od granic działki jak i od studni głębinowych. Zrobienie wykopu pod szamba betonowe nie jest łatwą sprawą, więc dobrze jest wybrać takiego wytwórcę, który posiada profesjonalny do tego celu sprzęt a my nie będziemy musieli się martwić o montaż zbiornika.

W przypadku robót ziemnych, które wymagane są do zagospodarowania działki lub budowy nowego obiektu, takiego jak garaż czy też dom, warto zwrócić uwagę na kilka ważnych czynników, takich jak wymiary działki czy odległość od miasta. Jeżeli nasza powierzchnia nie posiada więcej niż 2000 metrów kwadratowych, możemy wówczas wynająć minikoparkę, która wiąże się z niższymi kosztami. Jej walorem jest również ekonomiczność, gdyż nie spala dużej ilości paliwa. Część firm mają w swoim zapleczu minikoparki wyposażone w system ECO- odzyskiwania spalin. Minikoparka będzie też ciekawą alternatywą w przypadku wykopów nie przekraczających 10 godzin, bo cena za godzinę to od 50 do 80 złotych. Musimy pamiętać o bardzo ważnej rzeczy – nie dać się skusić na propozycję firmy proponującej system motogodzin, które stosują w przypadku usług minikoparki, koparki, jak i koparko-ładowarki , bowiem jest on bardzo zróżnicowany.  Zależy od obrotów silnika, stawka godzinnej usługi może być nawet dwukrotnie większy.

szamba betonoweUmieszczona łyżką jest w stanie załadować ziemię, wyrównać teren a później przygotować teren na przykład pod kostkę brukową. Tylna łyżka natomiast spełnia zadanie tradycyjnej koparki, a więc stosując ją możemy wykopać na przykład kabel elektryczny. To jest funkcjonalne i wszechstronne urządzenie, które sprawdzi się podczas różnego rodzaju pracach ziemnych.

Przed wyborem właściwej firmy, powinno się na początku rozpatrzeć zakres prac, które powinniśmy  wykonać, albowiem łatwiej przyjdzie nam dokonać właściwego wyboru. W niektórych sytuacja lepszy może się okazać tańszy zamiennik w postaci minikoparki, lecz w niektórych – zasadniczy stanie się wynajem większego sprzęt, który równa się większe koszty.

Zapisz