Kiedy nasza powierzchnia nie jest większa niż 2000 metrów kwadratowych, możemy wówczas nająć minikoparkę, która będzie generowała mniejsze koszty. Bardzo często przydatny i bardzo potrzebny staje się sprzęt budowlany, którego jednorazowy zakup przyprawia o ból głowy. Rozwiązać nasz problem mogą wówczas firmy oferujące usługi, jednak jak spośród tak szerokiego grona wybrać odpowiednią osobę i usługę dostosowaną do naszych potrzeb? Zdarza się tak, że firmy pozbywają nas takiego problemu gdyż w swojej ofercie mają kompleksowe usługi. Ogrom firm produkujących np. szamba betonowe ma sprzęt do kompleksowego przygotowania i montażu zbiorników.

Osoby, które chcą kupić szamba betonowego muszą pamiętać o zagospodarowaniu miejsca na działce na ten zbiornik. Szamba betonowe powinny znajdować się w odpowiedniej odległości od granic działki jak i od studni głębinowych. Przygotowanie dołu pod szamba betonowe nie jest prostą sprawą, więc lepiej wybrać takiego producenta, który ma przeznaczony do tego celu sprzęt a my nie będziemy musieli się martwić o montaż zbiornika.

Jeśli chodzi o roboty ziemne, które zasadnicze są do zagospodarowania nieruchomości lub budowy nowego budynku, takiego jak garaż oraz dom, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników, a mianowicie wymiary nieruchomości czy odległość od miasta. Jej plusem jest również ekologiczność, gdyż nie spala dużej ilości paliwa. Niektóre firmy mają w swoim zapleczu małe koparki , które posiadają system ECO- odzyskiwania spalin. Minikoparka będzie dodatkowo ciekawą alternatywą wykopów nie wykraczających poza 10 godzin, bowiem cena za godzinę wacha się od 50 do 80 złotych. Pamiętajmy o bardzo istotnej rzeczy – nie dać się namówić na propozycję firmy oferującej system motogodzin, które stosują w przypadku usług minikoparki, koparki, jak i koparko-ładowarki , dlatego, że jest on bardzo zróżnicowany.  W zależności od obrotów silnika, koszt godzinnej usługi może być nawet dwukrotnie droższy.

szamba betonoweW przypadku plantowania terenu i wywozu ziemi, najlepiej sprawdzi się koparko-ładowarka, która przełoży się na mniejsze koszty. Przednią łyżką jest może załadować ziemię, wyrównać teren i następnie przygotować teren na przykład pod kostkę brukową. Tylna łyżka z kolei spełnia zadanie tradycyjnej koparki, a więc używając jej możemy wykopać przykładowo kabel elektryczny. To bardzo funkcjonalne i wszechstronne urządzenie, które sprawdzi się w okresie różnego rodzaju pracach ziemnych.

Zanim dokonamy wyboru odpowiedniej firmy, należałoby na początku rozważyć zakres prac, które chcemy wykonać, bo łatwiej przyjdzie nam dokonać odpowiedniego wyboru. W pewnych sytuacja lepszy okaże się tańszy zamiennik w postaci minikoparki, lecz w niektórych – znaczący stanie się wynajem większego sprzęt, który niesie ze sobą większe koszty.

Zapisz