W wielu przypadkach przydatny i niezwykle potrzebny staje się sprzęt budowlany, którego jednorazowy zakup przyprawia o zawrót głowy. Usunąć nasz problem mogą w ten czas firmy świadczące usługi, jednak jak spośród tak dużego grona wybrać odpowiednią osobę i usługę dostosowaną do naszych potrzeb? Zdarza się tak, że firmy pozbywają nas takiego problemu gdyż w swojej ofercie posiadają kompleksowe usługi. Ogrom firm oferujących np. szamba betonowe posiada sprzęt do całościowego wykonania i montażu zbiorników.

Osoby, które decydują się na zakup szamba betonowego muszą pamiętać o zagospodarowaniu miejsca na posesji na ten zbiornik.

Szamba betonowe muszą znajdować się w dostosowanej odległości od granic działki jak i od studni głębinowych. Wykonanie wykopu pod szamba betonowe nie jest zbyt łatwą sprawą, więc dużo lepiej wybrać takiego wykonawcę, który posiada przeznaczony do tego celu sprzęt a my nie będziemy musieli się martwić o montaż zbiornika.

 

szamba betonoweW przypadku robót ziemnych, które zasadnicze są do zagospodarowania działki lub budowy nowego obiektu, takiego jak garaż oraz dom, warto zwrócić uwagę na kilka niezbędnych czynników, jak na przykład wymiary działki czy odległość od miasta. Kiedy nasza powierzchnia nie posiada więcej niż 2000 metrów kwadratowych, możemy wówczas wynająć minikoparkę, która wiąże się z niższymi kosztami. Jej walorem jest również proekologiczność, gdyż nie spala dużej ilości paliwa. Co poniektóre mają w swoim zapleczu minikoparki wyposażone w system ECO- odzyskiwania spalin. Minikoparka będzie dodatkowo ciekawą alternatywą wykopów nie przekraczających 10 godzin, ponieważ cena za godzinę wynosi od 50 do 80 złotych. Pamiętajmy o bardzo ważnej rzeczy – nie dać się skusić na propozycję firmy proponującej system motogodzin, które stosują w przypadku usług minikoparki, koparki, jak i koparko-ładowarki , gdyż jest on bardzo zróżnicowany.  Uzależniony jest od obrotów silnika, cena godzinnej usługi może być nawet dwukrotnie podniesiony.

 

Podczas plantowania terenu i wywożenia ziemi, idealnie sprawdzi się koparko-ładowarka, która przełoży się na mniejsze koszty. Frontowa łyżką jest w stanie załadować ziemię, wyrównać teren i później przygotować teren na przykład pod kostkę brukową. Tylna łyżka mianowicie spełnia zadanie tradycyjnej koparki, a więc używając jej możemy wykopać chociażby kabel elektryczny. To niezwykle funkcjonalne i wszechstronne urządzenie, które sprawdzi się podczas różnego rodzaju pracach ziemnych.

 

Przed dokonaniem wyboru odpowiedniej firmy, należałoby na początku przeanalizować zakres prac, które musimy wykonać, albowiem łatwiej przyjdzie nam dokonać właściwego wyboru. W niektórych sytuacja lepszy będzie tańszy zamiennik w postaci minikoparki, lecz w niektórych – niezastąpiony stanie się wynajem większego sprzęt, który generuje większe koszty.

Zapisz